ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس

وقتی در اتاق‌خواب یک پشه پرواز کند، بهتر است به او اجازه دهی که با خیال راحت روی قسمتی از بدن بنشیند و خون بمکد. اگر مزاحم کارش شوی، برای سیر شدن بیش از یک جا را خواهد گزید. سعید منافی |  پیر مرگ

پای‌بندی‌های انسانی (جلد گالینگور)

صفحه اصلی / داستان بلـــــــند /

داستان بلـــــــند

پای‌بندی‌های انسانی (جلد گالینگور)

نویسنده: ویلیام‌ سامرست‌ موآم
مترجم: عبدالحسین شریفیان
داستان بلـــــــند
ناشر: نشر چشمه
تاریخ انتشار: 1377
861 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  38,90€
 • خلاصه کتاب
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

    کتاب با مرگ مادر شخصیت اصلی داستان(«فیلیپ کاری») شروع می‌شود. پدر او نیز درگذشته و «فیلیپ» ناچار به نزد عمه‌ و عمویش(که کشیش یک دهکده است) می‌رود. داستان با شیوه‌ای زندگی‌نامه‌ای ادامه می‌یابد و سیر زندگی «فیلیپ» را در برهه‌های مختلف روایت می‌کند. «موام» تاکید دارد که این کتاب یک رمان است، نه یک اتوبیوگرافی و بخش عمده‌ی آن از تخیل نشات گرفته‌است. منتقدان این کتاب را شاهکار وی می‌دانند. نام کتاب برگرفته از یکی از مقالات «اسپینوزا»ست.

  سامرست موآم می‌گوید: «کتاب پای‌بندی‌های انسانی اتوبیوگرافی نیست، اما داستانی به گونه‌ی اتوبیوگرافی است؛ حقایق و افسانه به‌طور جدایی ناپذیری در هم آمیخته شده‌اند. احساسات از آن خودم است، اما نه تمامی آن رویدادهای اتفاق افتاده‌یی که به توصیف آمده است، و بعضی از آن‌ها نه از زندگی خودم که به قهرمان داستان انتقال یافته، بلکه از زندگی کسانی است که با آنان صمیمی و نزدیک بوده‌ام. کتاب همان شد که من خواسته بودم و هنگامی که به دنیا عرضه شد (دنیایی که دست به گریبان جنگی وحشت‌آفرین و سر در گریبان رنج‌ها و بیم‌ها نهاده بود که نمی‌توانست به سرگذشت یک شخصیت داستانی توجهی مبذول دارد) خودم را از فشار درد و ناشادی خاطرات و یادهایی که شکنجه‌ام می‌دادند رها یافتم.»

     نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر