ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس
آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است

صفحه اصلی / علوم سیاسی /

علوم سیاسی

آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است

نویسنده: رونالد دورکین
مترجم: خشایار دیهیمی، محمود حبیبی
علوم سیاسی
ناشر: مینوی خرد
تاریخ انتشار: 1392
175 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  13,90€
 • خلاصه کتاب
 • نقد
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

  نویسنده در این کتاب درباره بحث سیاسی- یا در واقع نبود بحث سیاسی- در آمریکا در سال های آغازین قرن 21 سخن گفته است.اما موضوعات این کتاب برخلاف مثال‌ها و نمونه‌ها پایه‌ای تر و کمتر مقید به فرهنگ سیاسی یک کشور خاص هستند.هر جامعه سیاسی با فرهنگ متکثر و اقتصاد پیشرفته ناگزیرند میان نظریه‌های رقیب درباره ماهیت و جایگاه حقوق بشر، نقش دین در سیاست، توزیع رفاه اقتصادی در جامعه و ماهیت نظام‌های سیاسی یکی را انتخاب کنند.موضوعات این کتاب بین‌المللی هستند و به هیچ دهه خاصی تعلق ندارند.

  دورکین در بخش ابتدایی کتاب آورده است: من در این کتاب سعی کرده‌ام تا دیدگاه‌های خودم را در مورد مسائلی مثل رویکرد احتیاطی در برابر عدالت توزیعی مطرح کنم.مسائلی که برای عموم مخاطبان ملموس وبرای یک بحث عمومی مناسبند.در این کتاب در مورد تعداد زیادی از مسائل سیاسی بسیار مهم سیاسی بحثی به میان نیامده است زیرا به نظرم آنها با اصول خاصی مربوط به کرامت انسانی که در این کتاب مدنظر من هستند ارتباط چندانی نداشتند.

  کتاب نامبرده در پنج فصل با سرفصل‌هایی چون: «مبنای مشترک در جستجوی بحث»، «تروریسم و حقوق بشر» ، «دین و کرامت انسانی»، «مالیات و مشروعیت» و «آیا دموکراسی در آمریکا ممکن است؟» گردآوری و به همراه یک موخره به پایان رسیده است.  نقد


  نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر