ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس

یه وقت‌هایی می‌شه، دون میکله، همین جور که نشستم، بوی تنش می‌پیچه توی کله‌م. انگار هزار تا گاو رو ول کرده باشن توی سینه‌ام. طاقت نمی‌آرم. نفس‌زنون می‌رم تا خونه. از خودم می‌پرسم : اون هزار تا گاو توی دل یرما هم خودشون رو به در و دیوار می‌کوبن یا نه؟ محمد چرمشیر |  رقص مادیان‌ها

مائو | داستان ناشناخته

صفحه اصلی / تاریخ /

تاریخ

مائو | داستان ناشناخته

نویسنده: جان هالیدی، جانگ چنگ
مترجم: بیژن اشتری
تاریخ
ناشر: نشر ثالث
تاریخ انتشار: 1389
996 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  39,90€
 • خلاصه کتاب
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

  «مائو داستان ناشناخته» روایت معمازدایی از چهره افسونگری است که در پیله‌ای از حماسه‌ها و اسطوره‌ها تنیده بود و نه تنها تمثالش هنوز در میدان تیان آنمن به چشم چینی‌ها می‌نگرد که افکارش نیز «راهنمای جمهوری خلق چین» است و معبود ستایشگران خواب زدگی اژدهای زرد.

  «مائو (داستان ناشناخته)» حکایتی است از مائوتسه تونگ همسر، رهبر و راهبر که مائوی دیگری را می‌نمایاند، با تصویری که ترسیمش حاصل بیش از ۱۰ سال تحقیق و نگارش زوج خالق آن «جانگ چنگ» و «جان هالیدی» است.

  «مائوتسه تونگ»، که برای دهه‌ها حکومت مطلقه‌ای بر زندگی یک چهارم مردم کره زمین داشت، مسئول مرگ بیش از ۷۰ میلیون نفر در زمان صلح بود. هیچ رهبر دیگری در قرن بیستم به اندازه مائو موجب مرگ انسان‌ها نشد؛ اما مائو با وجود جنایت‌های بسیار، هم چنان خوشنام بوده و تمثال او بر بالای دروازه‌های میدان تیانا نمن پکن قرار دارد، او در خانواده‌ای روستایی در دره‌ای موسوم به شائوشان، در استان هونان در مرکز چین به دنیا آمد. تاریخ تولد او بیست و ششم دسامبر ۱۸۹۳ است.

  اجداد او به مدت ۵۰۰ سال در همین دره زندگی می‌کردند، اما تاریخ، زندگی متفاوتی را برای مائو رقم زده بود. کتاب حاضر روایتی متفاوت دربارۀ زندگی شخصی و حرفه‌ای مائو (یکی از قدرت مند‌ترین حاکمان قرن بیستم)، از زمان تولد تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۶ است.  نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر