ناکجا در تلگرام
توییتر ناکجا را دنبال کنید!
فروشگاه کتاب ناکجا در پاریس

اعتماد به نفس داشتن عامل بی‌نهایت مهمی‌ست برای جذاب به نظر رسیدن. یک چیز کاملاً درونی به نام اعتماد به نفس دقیقاً مربوط است به یک چیز کاملاً بیرونی به نام جذابیت. سبحان گنجی |  فیس‌بوک

بحران رهبری نقد ادبی و رساله حافظ

صفحه اصلی / نقد /

نقد

بحران رهبری نقد ادبی و رساله حافظ

نویسنده: رضا براهنی
نقد
تاریخ انتشار: 1380
367 صفحه

  این کتاب را بخرید

 • نسخه چاپی کتاب از ناکجا
  22,90€
 • خلاصه کتاب
 • نظرات شما

 • خلاصه کتاب

  مباحث کتاب متضمن دو بخش است. در بخش نخست گفت‌و‌گوی "ملک ابراهیم امیری" با "رضا براهنی" تحت عنوان "بحران رهبری نقد و انتقاد ادبی" به طبع رسیده است. در مقدمه کتاب، نگارنده از تحولات مربوط به حوزه نقادی در جهان و رویکرد جدید آن سخن می‌گوید.

  در پی آن، طی گفت‌و‌گو درباره بحران رهبری نقد ادبی یادآور می‌شود که «ما در دنیای متحول شکل‌های ادبی زندگی می‌کنیم، و نه دنیای شکل‌های ادبی تثبیت شده و چون این دنیای متحول شکل‌های تثبیت نیافته مدعیان فراوان دارد، ما در تربیت و اداره رهبری نقد و انتقاد و فلسفه ادبی دچار بحران هستیم.»

  پاره‌ای از مباحث بخش نخست کتاب بدین قرار است: معنای درونی کردن مفاهیم تاریخی در ادبیات، نویسندگان ادبیات جدی، منظومه انقلاب، نگاهی کوتاه به شعر حافظ، چهار عنصر اصلی شعر، رنسانس و خصایص ادبیات غرب، شعر چند صدایی چیست، فروید و یونگ، انقلاب و ادبیات، انقلاب و رمان، سرنوشت شکل‌های ادبی، بررسی ساختاری قصیده و اشاره‌ای به شاهنامه.

  بخش دوم کتاب نیز مدخلی است در تفسیر و تحلیل اشعار حافظ.  نظرات شما

  برای ارسال نظر ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد شوید :
  - ورود
  - عضویت

  نظر شما بعد از تایید مدیریت وبسایت منتشر خواهد شد.
  با تشکر